|
 

Lliurament de premis de la 33a edició infantil i juvenil del Concurs literari Narcís Lunes i Boloix

Dimarts, 12 de juny de 2018 a les 14:26

Lliurament dels premis als guanyadors i guanyadores en un acte celebrat divendres passat al Molí dels Frares

Els treballs premiats i finalistes de la 33a edició infantil i juvenil del Concurs Literari Narcís Lunes i Boloix és la següent:

-POESIA:

1r grup (3r i 4t de primària):

  • GUANYADOR:

EL MEU FUTUR , de Júlia Miralles Grao (Col·legi Sant Vicenç)

  • FINALISTA:

LA NATURA , de Genís Olivares Cerdà (Escola Sant Josep)

2n grup (5è i 6è de primària):

  • GUANYADOR:

EN EL CAMP DE REFUGIATS, de José Garcia Rubio (Col·legi Sant Vicenç)

  • FINALISTA:

ARTISTES , de Carlos Medina Gálvez (Escola La Vinyala)

3r grup (1r i 2n d’ESO):

  • GUANYADOR:

COM ESTÀS? , de Marc Rodríguez Duch (Institut Salesians)

  • FINALISTA:

MEMÒRIA, d'Eva López Ventaja (Institut Gabriela Mistral)

  • ACCÈSSITS:

PER QUÈ SÓC DIFERENT?, de Tatiana Lázaro Monte (Institut Gabriela Mistral)

HISTÒRIA INVERTIDA, de Lluna Lara Valle (Institut Frederic Mompou)

 4t grup (3r i 4t d’ESO):

  • GUANYADOR:

QUÈ SOM? , d'Anna Cano Pérez (Institut Gabriela Mistral)

  • FINALISTA:

SI JO TINGUÉS UNA CAPSA, de Berta Torrents Pauné (Escola Frederic Mistral - Tècnic Eulàlia (Barcelona))

5è grup ( 1r i 2n de Batxillerat i cicles formatius fins a 18 anys):

Desert

 

-PROSA:

1r grup (3r i 4t de primària):

  • GUANYADOR:

LA PRINCESA QUE MAI TENIA UN SOMRIURE, de Xing Yi Xia (Escola Joan Juncadella)

  • FINALISTA:

UN VIATGE A L’ESPAI , de Noa Pérez González (Escola Joan Juncadella)

2n grup (5è i 6è de primària) :

  • GUANYADOR:

COM POT CANVIAR LA VIDA, de Xavier Folqué Garcia (Col·legi Sant Vicenç)

  • FINALISTA:

BENVINGUDA, d'Anna Prats i López (Escola Joan Juncadella)

3r grup (1r i 2n d’ESO):

  • GUANYADOR:

T’ESTIMO- ET VAIG SENTIR DIR , d'Elena Fernández Rubio (Institut Frederic Mompou)

  • FINALISTA:

HEROI? , de Lluís Prats i López (Institut Frederic Mompou)

4t grup (3r i 4t d’ESO):

  • GUANYADOR:

LA GRAN PÈRDUA D’UN NEN A LA GUERRA , de Fernando José Ruiz Mora (Institut Gabriela Mistral)

  • FINALISTA:

MALENCONIA, de Sandra del Olmo El Haouari (Institut Gabriela Mistral)

5è grup (1r i 2n de Batxillerat i cicles formatius fins a 18 anys):

  • GUANYADOR:

ET RECORDO, de David Prats Aymerich (Escola Vitae (Barcelona))

  • FINALISTA:

SENSE TÍTOL, d'Àngel Costa Gil (Institut Frederic Mompou)

 

 

Last update 12.06.2018 | 14:56